Ідеї Нашої Землі в історичній перспективі

На початку ХХ століття у колах української політичної еліти сформувалось розуміння того, що політичний статус українських земель, що перебували під владою Російської та Австро-Угорської імперій, має бути змінений. Саме це розуміння підштовхнуло тогочасні еліти до творення організацій, які будуть сприяти процесу визволення України. Революція ж 1905 року стала безпосереднім поштовхом до творення таких об’єднань.

Партія «НАША ЗЕМЛЯ» має декілька ідеологічних попередників серед організацій доби української революції. Це партії ліберально-демократичного спрямування. УДРП, що розшифровується як українська демократично-радикальна партія, була поміркованою лівоцентристською партією. За сучасними мірками УДРП мала програму, що серед інших партії, була найближча до нинішнього розуміння демократії. Пізніше, ця партія злилась з частиною Товариства українських поступовців та утворила Українську партію соціалістів-федералістів.

Крім ідеї визволення та об’єднання України у єдину державу, ці партії ставили перед собою завдання з розвитку місцевого самоврядування. Серед програмних пунктів був чесний поділ землі, побудова україномовних шкіл та розвиток держави на принципах самоврядування.

Лідером УДРП був Борис Грінченко, видатний український літературознавець, етнограф, історик та публіцист. Він стояв у витоків «Просвіти», організації, що займалась освітою українського села. Нажаль Борис Грінченко не дожив до заснування Центральної Ради і тому не зміг взяти активну участь у державотворчому процесі.

УПСФ, що на 1917 рік, була очолювана Сергієм Єфремовим, входила до Української Центральної Ради, а сам Єфремов був заступником її голови – Михайла Грушевського. Нажаль на початку ХХ століття Україна не змогла відстояти своєї незалежності й держава, побудована на принципах широкого місцевого самоврядування не була побудована. Радянська влада збудувала її антипод – централізованого монстра, що не давав місцевим громадам змоги самостійно розвиватися. Політичні ж партії, а серед них і УПСФ були розпущені. Гірка доля спіткала і її лідера – Сергія Єфремова, що загинув у ГУЛАГу.

У 2014 році в Україні перемогла Революція Гідності. Україна остаточно відмовилась від минулого радянської централізованої держави. Саме тоді зародилась ідея створення партії «НАША ЗЕМЛЯ» як партії що стоїть на засадах місцевого самоврядування.